güncel haberler

Ana Sayfa| Künye | .: REKLAM :. | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

vipfal tablet kampanyası
2023 Moda Trendleri

                              

2023moda.com da REKLAM VER  
YAŞAM| SİYASET| FİNANS| SAĞLIK| SPOR| MAGAZİN| MODA| DÜNYA| KADIN| ERKEK| TEKNOLOJİ| OTO| EMLAK| GSM  İLİZYON|
Kurye | Web Girişimleri | Video İzle | Biyografi Örnekleri | Astroloji
      haberler | foto galeri | arkadaş bul | Haber Sitelerinde Haberiniz Çıksın !
Google da 1. sayfada olmak için 7 farklı sihiri öğren!!!
Ana sayfa TEKNOLOJİ   

Yapay zeka’yı en iyi şekilde anlatan 10 film

Bilim ya da teknolojiyle ucundan kıyısından ilgilenen bir insanı kara delik gibi içine çekebilecek bir mevzu varsa o da yapay zekadır. Bu konuda, beni en son dehşete düşüren haber Twitter‘dan gelmişti


Eklenme tarihi: 19.8.2016 09:37:11


Microsoft’un anlama, yorumlama ve öğrenme kapasitesine sahip ChatBot’una (TAY) “kendi kendine takılabileceği” bir Twitter hesabı açtılar; ve 24 saatten az bir sürede Hitler destekçisi, faşist bir soykırımcıya dönüştü. 24 saatten az bir sürede “İnsanlar süper!” düşüncesinden “Hitler haklıydı, tüm Yahudilerden ve feministlerden nefret ediyorum! Hepsini yakalım!” seviyesine sadece Twitter timeline’ını okuyarak gelebilen bir yapay zeka, sinematik evrendeki mega (ve karanlık) zihinlerle karşılaşırsa ne olur bilemiyorum. Ama bu teorilere kendi çapında harika cevaplar vermiş ve mutlaka izlenmesi gereken 10 temel film listesiyle karşınızdayız.
 
yapay zeka
 
1) 2001: A Space Odyssey (1968)
 
Hayatta bazı şeyleri, bir takım kavramları ele almadan anlatmak ya da açıklamak imkansızdır. Sanıyorum buna en güzel örnek; Stanley Kubrick ve 2001: A Space Odyssey filmini ele almadan yapay zekayı ve insanlarla olası etkileşimini açıklamaya çalışmaktır.
 
Bilim kurgu dendiği vakit her yaştan, her çevreden ve her türden insanın aklına iyi ya da kötü şekilde gelebilecek ilk filmlerden biri 2001: A Space Odyssey’dir; ve bana kalırsa neslimizin bilinç altına ceninliğe eriştiği günden beri zerk edilen bu yapıt, en azından bir kere salim kafayla izlenmeyi hak etmektedir. Fazla “Spoiler” vermeden konu ile ilgisine gelmek gerekirse; Jüpiter’e yolculuk yapan iki astronotun -David Bowman (Keir Dullea) ve Frank Poole (Gary Lockwood)- hayatlarını idame ettirdikleri ortamın selametinden sorumlu yapay zeka HAL 9000′in Douglas Rain‘in unutulmaz sesi ile can bulan varlığına ev sahipliği yapan bu filmde, insan zihninin (ve dolayısı ile vicdan ve ahlâkının) evrendeki “spiritual” karşılığnı sorgulayan bir felsefi boyuta giriliyor. HAL’ın bir kameranın gözünden, insanların dudak hareketlerini okuduğu bir gerilimle seyirciye sunulan bu derinlik, Kubrick’in eşsiz mükemmeliyetçiliği ve insanoğluna bilim kurgunun köklerini kazandırmış Arthur C. Clarke‘ın muazzam katkılarıyla bir “efsaneye” dönüşerek, listenin zirvesine yerleşiyor. Eğer hâlâ izlemediyseniz, tüm ön yargılarınızı bir kenara koyarak; sıkılmak ya da sıkılmamak, zevk almak ya da bunalmak, sevmek ya da nefret etmek gibi duyguları eleyerek, yalnızca anlamak için bu filmi izleyin. Tıpkı bir mürekkep testi gibi, evrene, insana, zekaya, iyiliğe, kötülüğe ve yaşama dair yalnızca sizin zihninize özel cevaplar ürettiğini göreceksiniz. Ayrıca bu filmdeki makine-insan etkileşimi, modern kültürümüzü öyle etkilemiştir ki Apple bile Siri’yi tasarlarken HAL’den anladığını beyan etmiştir. Bunu da aklınızın bir köşesinde tutabilirsiniz.
 
2) Blade Runner (1982)
 
Listedeki her filmin kendine has bir tını veren, karmaşık bir akoru var; biri psikolojimizdeki gerilim tellerini çalarken (2001: A Space Odyssey), diğeri (Aritifical Intelligence) duygusal yönlerimizi tıngırdatıyor.
 
Blade Runner
 
blade runner
 
Ama Blade Runner’ı yalnızca bir “baskın” duyguyla tanımlamak imkansız. Film, siber bir evrenden fırlamış yasak bir kitap gibi. Lovecraft‘ın “Ölüler Kitabı” ile “Shadowrun” evreninin sentetik dokusunu birleştirdiğinizi, içine biraz “tüketim” ve dolayısı ile “kapitalizm” eleştirisi ile “Do Androids Dream of Electric Sheep?” baharatıyla yapay zeka serpiştirdiğinizi düşünün. Düşünemediniz, değil mi? Ama Ridley Scott taa 80’lerde bunu düşünmüş ve ortaya bu evrene yakınsayan herhangi bir kurgu düşünüldüğünde hayal gücünü domine eden görsel bir gerçeklik; belki de paralel evren çıkmış. Hâlâ duymamış olabilir misiniz, bilmiyorum fakat 2017’de Blade Runner’a yıllardır beklenen “ikinci film” geliyor ve başrolde Harrison Ford ile Ryan Gosling‘in olacağı kesinleşti. Köken olarak yine Philip K. Dick külliyatı yörüngesine yerleşecek olan bu filmin yönetmenlik koltuğunda bu defa Sicario ile gözümüze giren Denis Villeneuve oturuyor.
 
3) A.I. Artificial Intelligence (2001)
 
a.ı
 
Kubrick’e yar olmamış projelerden biri olan A.I. Artificial Intelligence, ne yazık ki onun eli değmeden 2001 yılında izleyicisiyle buluştu. İzlediğimiz versiyonun senaryosunda öne çıkarılan naif yapı, Kubrick perspektifinde nasıl bir karanlığa bulanırdı bilemiyorum; ama yıllardır projenin gerçekleştirilmesini beklemede kılan teknolojinin nimetleri, tohumlarını ilk defa 1995 civarında Steven Spielberg‘e ikram etti.
Kubrick’le dost olduğu bilinen ve filmi hayata geçirmek konusunda kendisine söz verdiğine inanılan Spielberg, kendisine has bir çocuksulukla Haley Joel Osment‘a işin anahtarını teslim ederek, yapay zekaya sahip olan çağdaş Pinokyo yarattı. Masalsı bir macera ve klasik bir aile filmi özellikleriyle kültleşmiş Spielberg sineması tadını da barındıran bu film, prodüksiyondaki tüm detaylara insânî nitelikler atfeden makinelerle Kubrick’in ruhunu yaşatmayı amaçlıyordu. Distopik gladyatör şovu ve felsefi sorgulamalarıyla akılda kalan Artificial Intelligence, ne yazık ki Spielberg’ten katıksız bir gişe sineması bekleyen kitlelerden o dönem için geçer not alamadı. Ama her şeye rağmen, yapay zekaya dair sunduğu açılımlarla bu listede kendisine yer bulmayı hak ettiğine inandığım bu filmi, biraz da pozitif ayrımcılık yaparak listenin üçüncü sırasına yerleştiriyorum.
 
4) Ghost In The Shell (1995)
 
Ghost In The Shell
 
Bir şekilde bir yerde “Neo-noir Cyberpunk” sözü duyulursa eğer, bu hedefe varan üç nokta çizebilirsiniz; Blade Runner, Ghost in the Shell ve tabii ki The Matrix. Neyse ki bu üç koca çınarı, yapay zeka odaklı bu dosya konusunda ele alıyoruz.
Ayrıca aslen bir anime olmasına rağmen, Hollywood‘ta bir şekilde popüler olmuş tüm “yapay zekalı” filmlerde Ghost in the Shell’den parçalar bulabilirsiniz. 1980’lerde aynı isimle yayınlanan Manga’yı konu alan animenin yönetmeni Mamoru Oshii de aynı şeyi söylemiş ve; “Hollywood’ta bile bilgisayarların gücünü olması gerektiği gibi yansıtabilen çok az film bulabilirsiniz. O yüzden bu filmin bir animasyon olmasını istedim.” demiş. Kenji Kawai‘nin insanı alıp, metal bir kutunun içine sokacak kadar soğuk ve etkileyici müzikleri eşliğinde izlediğimiz bu yapım, baş rolündeki “Cyborg” aracılığı ile yapay zekayı; daha derinlerde ise varlık felsefesini, kimliklerimizi, yaşam formlarını ve temel olarak “yaratılışı” sorguluyor. Genelde ikinci filmler, hele ki başlangıçları birer efsaneyse yerden yere vurulur. Ama siz de bu modaya uyup, anlamsızcasına kötülenen Ghost In The Shell 2: Innocence‘ı izlememezlik yapmayın. Evet, ilki kadar kült bir eser değil; ama hikayeye ve yapay zeka konusunda bu güne kadar söylenen şeylere izlemeye değer nüanslar eklemeyi başarıyor.
 
5) Her (2013)
 
her
 
Listenin gidişatından da görebileceğiniz üzere, konu “yapay zeka” olduğunda kameraların lensi “distopik” bir filtreyle kaplanıyor. Ele alınan her senaryoda işlerin kötüye gittiğini, hatta insanoğlunu felakete sürüklediğini görmemek imkansız.Fakat, “distopik ortamlarda verilen hayatta kalma mücadelesinin” bir “gişe garantisi” olmasından ziyade, aslında hem evrimimize hem de bilimsel gerçeklere dayanan bir bakış açısı bu… Genellikle Japonların icat ettiği “Asimo” gibi “sevimli” robotlar toplum tarafından büyük bir sempati ile karşılanıyor. Ama üretilen robot ne kadar çok insana benzerse, insanda meydana getirdiği “korku” duygusu o kadar çoğalıyor. Evet, en derin korkularımızın arasında bize benzeyen, ama bizden olmayan bir şeyin bulunması tesadüf değil.  Belki de bu yüzden antik çağlardaki gelişimimiz boyunca “insan suretinde”  Tanrılar ve dolayısıyla yenilmez ve hükmedici düşmanlar yaratmaya devam ettik, kim bilir? Konuya dönüp, filme değinmemiz gerekirse eğer; baş roldeki kahramanımızın (Joaquin Phoenix) tamamen sanal olan Siri benzeri bir asistana (O.S.) aşık olması filmin temel meselesi diyebiliriz. Başlıkta yapay zeka olmasına rağmen satır aralarında aşk, tutku, kalp kırıklığı ve modern çağın pek çok yakarışını içeren bu film, melankoli düzeyini güzel ve ümitvar bir düzeyde tutmayı başarıyor. Bu açıdan listenin diğerinden epey ayrıldığını ve son derece kendine has, özel bir yer edindiğini söylemek yanlış olmaz. Her; listenin 5. sırasında!

 
Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
  Yapay zeka’yı en iyi şekilde anlata   3D FİLMLERİN KADERİ DEĞİŞİYOR
  IPHONE 6 'DAN HABER VAR   TSK'NIN YENİ GÖZ BEBEĞİ
  SAMSUNG DAN AKILLI BİSİKLET   GOLLER MOBİL EKRANDA
  DURAKTA OTOBÜS BEKLEMEYE SON   YER BİLDİRİMİNDE SON NOKTAYI KOYDUL
  TWİTTER DA ALLAH CC RUMUZUNU KULLAN   TTNET HIZINI İKİ KATINA ÇIKARTTI
  YAHOO YOUTUBE A RAKİP OLUYOR   TWİTTER DA TEMİZLİK BAŞLIYOR
  SAMSUNG DAN 7 İNÇLİK DEV TELEFON   GALAXY S5 TEKİ 10 SENSÖR NE İŞE YAR
  BEYİN GÜCÜYLE UÇAK İNDİRİLDİ   GALAXY S5 ACTİVİTE DUYURULDU
  GOOGLE BİLGİLERİMİZİ SİLİYOR   EİNSTEİN HAKKINDA TÜM BİLDİKLERİNİZ
  WHATSAPP A SAVAŞ AÇTILAR   YAHOO, YOUTUBE A RAKİP OLUYOR
  TWİTTER DA ALLAH CC RUMUZUNU KULLAN   SAHTE WİNDOWS 9 A DİKKAT
  BAKAN LÜTFİ ELVAN DAN YOUTUBE AÇIKL   YAHOO GOOGLE IN CANINI SIKACAK
  DÜNYA YI KARIŞTIRAN CEP SKANDALI   TEK TWEET ATTI 290 BİN TAKİPÇİ KAZA
  iPHONE 6 NIN FİYATI BELLİ OLDU   GEZEGENİN ŞEKLİ DEĞİŞECEK
  HUAWEİ ASCEND P7 RESMİYET KAZANDI   SAMSUNG UN MOBİL TASARIM ŞEFİ DEĞİŞ
  TELEFON KULLANAN YAYALARA CEZA KESİ   SWATCH APPLE I DAVA EDECEK
  MAHKEME DEN FLAŞ YOUTUBE KARARI   AKILLI BİLEKLİK TÜRKİYE DE
  WİNDOWS 8.1 İN İLK GÜNCELLEMESİ ZOR   THY DEN DÜNYA DA BİR İLK
  BEKLENEN iWATCH EN SONUNDA GELİYOR   NOKİA NIN YENİ CEP BOMBASI
  TWİTTER 16 MAHKEME KARARINI UYGULAD   MİCROSOFT A MAHKEMEDEN ŞOK KARAR
  GALAXY S5 MİNİ SU GEÇİRMEYECEK   SAMSUNG S5 TE HATA İTİRAFI
  BU ASANSÖR AYAK HAREKETLERİNE GELİY   BU İLETİYE ASLA TIKLAMAYIN
  DÜNYA DEVİ ÖYLE BİRİNİ KAYBETTİ Kİ   TWİTTER O İKİ HESABI KAPATTI
  BİLİMADAMLARINDAN ÜRKÜTEN GÖKTAŞI R   APPLE DAN DEVRİM GİBİ KARAR
  GALAXY S5 SUYA GİRDİ KAMERASI PATLA   GALAXY S5 FİYATLARINDA SÜPER İNDİRİ
  iOS 7.1.1 GÜNCELLEMESİNİ YAYINLADI   WHATSAPP HIZLA BÜYÜYOR
  GOOGLE VE FACEBOOK ÖYLE BİR REKABET   GOOGLE GLASS 12 SAATTE TÜKENDİ
  iPHONE 6 KAÇ PARA OLACAK   BU KEZ ÖYLE BİR BOMBA PATLATTI Kİ
  ANDROİD 4 4 3 KİTKAT YAYINLANDI   GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ İS
  ÖZEL MESAJ DÖNEMİ KAPANIYOR   YENİ SİVRİSİNEK TÜRÜ KEŞFEDİLDİ
  İNTERNETTE YENŞ BİR GÜVENLİK AÇIĞI   GOOGLE GLASS SÖZCÜĞÜNÜN PEŞİNDE
  TÜM ŞİFRELERİNİZİ DEĞİŞTİRİN   FACEBOOK TA GİZLİLİK AYARI DEĞİŞİYO
  İNTERNETİN ÖNCÜSÜNE BÜYÜK ÖDÜL   30 SANİYEDE ŞARJ OLACAK
  ARALIKSIZ GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞAN   6 BİN CD YLE MUCİZE ORTAYA ÇIKTI
  MOBİL İNTERNET KULLANIMI 2 YE KATLA   BİR DEVİR DAHA SONRA ERDİ
  BU UYGULAMAYI TELEFONUNUZDAN KALDIR   SAMSUNG GENÇLER İÇİN UCUZ TELEFON Ç
  SELFİE AMELİYATA YÖNLENDİRİYOR   NOKİA YENİ GÖZDESİNİ RESMEN DUYURDU
  ABD DEN TÜRKİYE YE:HIZLI BİR ŞEKİLD   WHATSAPP MESAJ REKORU KIRDI
  iPHONE HAFIZASINDA YER AÇIN   WORD DE KORKUTAN AÇIK
  APPLE VE SAMSUNG SAVAŞA HAZIRLANIYO   BLACKBERRY İFLASA ÇOK YAKIN
  SAHTE GOOGLE UYGULAMALARININ KÖKÜNÜ   FACEBOOK TAN CYBORG-İNSAN TASARIMI
  TORRENT DEVİ GERİ DÖNDÜ   İŞTE YOUTUBE UN KAPATILMASININ GERE
  TÜRKİYE NİN İLK APP STORE U AÇILIYO   İLK iPHONE UN DOĞDUĞU GİZLİ ODA
  KAPATILAN SİTELERE VPN İLE BAĞLANAN   TWEETİ BİZ ATIYORUZ PARAYI ONLAR KA
  iPAD LERDE MİCROSOFT OFFİCE DÖNEMİ   CEP LERİN PİL ÖMRÜNÜ 4 E KATLAYAN Ç
  KULLANIRKEN DİKKAT CEP TELEFONU VE   RUS UZAY ARACI SOYUZ BİRAZ GECİKECE
  HESAPLARI KALDIRDI VE MAHKEMEYE BAŞ   ATM LER YENİ DÜZENLEMEYE HAZIRLANIY
  LUMİA LARA TWITTER YASAĞI İŞLEMİYOR   LİNÜX VİRÜSÜ TEHLİKE SAÇIYOR
  BLACKBERRY KAN KAYBEDİYOR   TWITTER DAN FLAŞ TÜRKİYE AÇIKLAMASI
  ÇİNLİLER SALDIRDI ŞİFRENİ HEMEN SIF   MOZİLLA NIN YENİ CEO SU SEÇİLDİ
 
indirimli Google Reklam

Video Galeri
 
   
 
Ertuğrul BELEN

AVRUPA NIN İLK MELEK YAT
Web Programlama

SQL Server 2008
Mustafa KOLCU
Gerçeğimizle Yüzleşmek
YANGIN HER YERİ SARMADAN
Nerman KARAGÖZ
NERMİNLE BAĞLAN HAYATA
MEKANİK YAŞIYORUZ
Nejla KARA

AŞK-I YAZIYORUM
Aşkın ÖZTÜRK
Özel DOSYA
Aşkın ÖZTÜRK le bir kadın
Zeliha CENNETOĞLU
Zeliş Kitchen
KURU ÜZÜMLÜ KURABİYE
Ahmet Berhan YILMAZ

YA RESULULLAH
Alev CAZGIR
Alev Alev Yanıyoruz
GOOGLE NEREDEN PARA KAZAN
 
     
   
 
Yüksel AYTUĞ
Uzaktan Kumanda
Onlar iki ileri bir geri
Mesut YAR

Av Mevsimi enfes bir dizi
Ayşe ÖZYILMAZEL

Demek ki olabiliyormuş
Elif KORKMAZ
Bugün ne pişirsem
Tavuk Döner
 
     
 

Moda Haberleri haber sitesine reklam ver - pr ajansı -

VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi
WWW.XHABERLER.COM
   
 
EVDEN PARA KAZANMA YOLLAR
WEB TASARIM
GENÇTARİFE
DİZİ AŞIKLARI EVLENDİ
YER GÖK AŞK
ALDATAN KADININ SİNYALLER
KOCAM DEĞİL OĞLUM KIYAFET
ACUN UN KIZLARINDAN SÜPER
AŞK SAYESİNDE 2 EV ALDI
ESNAFA ÇEK KREDİ KARTI BO
SEVİŞMEK SERBEST İZLEMEK
SOYUNDU BİRİNCİ OLDU
GÖZLERİ ÖN PLANDA (KASAB
KAFA KARIŞTIRAN ÜÇ FOTOĞR
DİZİDEN AYRILIYOR
 
     
 

Moda Haberleri haber sitesine reklam ver - pr ajansı -

VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi
WWW.XHABERLER.COM
 

ANKET

 
 

 
 

FOTO GALERİ

 
 
. ...
 
-
Web Tasarım

Moda Haberleri, resimler, yazılar, yorumlar ilgili kişi ve firmalara aittir. Yeni haberler, güncel haberler, dünya haberleri, teknoloji üzerine haberler, google haberleri ve haber adına tüm bilinmesi gerekenleri tek çat altında bulmanızı sağlamayı hedefliyoruz.
2023 Moda Dünyası
Moda birçok kişinin özel ilgi alanları içerisinde yer almasının dışında hayatın içinde yer alan bir olgudur. Sürekli olarak değişen ve zamana ayak uyduran moda, oldukça eğlenceli ve farklıdır. Moda dünyası gün geçtikçe farklı tasarımlara ve kreasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu durum üzerinde gelişen dünya şartlarının da etkisi vardır. Bir yıl içerisindeki moda o dönemin, o zaman diliminin çeşitli olaylarından da etkilenmekte ve bu olaylar modaya da yansımaktadır. Bu nedenle moda ve modanın gelişimi oldukça önemlidir. 2023 moda dünyası için oldukça önemli bir zaman dilimidir. Şimdiden bu zaman dilimi içerisinde ciddi yeniliklerin ve alternatif farklı parçaların yer alacağını tahmin etmek mümkün olmaktadır.


Moda Haberleri

Güncel moda haberleri ve tüm aradığınız içeriğe sitemizden ulaşabilirsiniz. 2023 Moda geleceğe yön vere çok özel içeriklerle daima beklentiyi karşılayan bir portal olarak yıllardır yayın hayatına devam etmektedir. Amacımız moda haberleri denildiğinde ilk akla gelen portal olmak. Web sitemize ücretsiz üye olarak yeni gelen sokak trendleri, kadın ve sağlık haberleri ile cinsel haberleri gibi bayanları ilgilendiren en önemli gelişmelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.